کاهش دفعات مراجعه به مطب پزشکان(دغدغه)

با سلام به همه عزیزان پذیرش ۲۴
من به عنوان یه استفاده کننده از خدمات درمانی یه چالشی داشتم که توی آخرین تجربه ام هم که در پذیرش ۲۴ بود اتفاق افتاد.

من و خانواده ام در بیشتر مواردی که از خدمات پزشکی استفاده کردیم، یه فرایند ثابت رو تجربه کردیم:

هر وقت برای یکسری بیماری‌ها و یا مشکلات که به احتمال خیلی زیاد برای تشخیص نیاز است که آزمایش یا عکسی(مثل پارگی رباط دست و ارتوپدی) انجام بشه.
در هر دفعه:

۱) مراجعه به پزشک که بهمون گفته برای تشخیص برو فلان عکس رو بگیر یا فلان آزمایش رو انجام بده(عموماً بدون اقدام درمانی خاصی)
۲) مراجعه به آزمایشگاه یا گرفتن عکس
۳) مرجعه مجدد پیش پزشک که تازه براساس نتیجه تشخیص و درمان رو شروع کنه

واقعاً سوال برام که این فرآیند قابل اصلاح نیست؟
توی این فرآیند کلی از وقت بیمار با کلی گرفتاری و درد و سختی، هدر میره.

این شرایط زمانی بدتر میشه که با محل زندگی و کار شخص با پزشک و با آزمایشگاه به هم نزدیک نباشه.

اگر راه حلی وجود داره ممنون می‌شم راهنمایی بفرمایید.

یا حداقل زمانی که مثلاً برای این مدل بیماریها قصد گرفتن نوبت رو داریم یه شرح مختصر به پزشک بگیم، که اگه لازمه اعلام کنه که اول بریم عکس بگیریم بعد با عکس، بریم حضوری پیش پژشک.

پ.ن: درستکه درآمد خیلی از پزشک‌ها، از همین الزام کردن بیمار به عکس‌ها و آزمایشات بدست میاد. ولی واقعاً یه راهکار حتی ساده برای این مشکل، ممکن کلی از شلوغی مطب‌ها رو کم کنه.

پ.ن ۲: خواهشاً خواهشاً یه کاری کنید که توی پذیرس۲۴ بشه یجوری نزدیک‌ترین پزشک رو براساس محل کار یا زندگی پیدا کرد.

با تشکر

جناب عبادی عزیز، در مورد موضوع دوم اخیرا امکان جستجو در اطراف برای کاربران آغازین فراهم شده.
لطفا با مراجعه به لینک زیر، عضو این گروه شوید و تجربه خود را از این روش جستجو ارسال بفرمایید.
این سرویس ایرادات زیادی دارد که نیاز دارم از نگاه شما و بقیه کاربران با این مشکلات آشنا شوم.
https://flags.paziresh24.com/

بسیار عالی. واقعاً این موضوع خیلی می تونه کارآمد باشه.
سعی می کنم حتماً تجربم رو به اشتراک بذارم

1 پسندیده

سلام مجدد. متأسفانه journey که شما برای تست فرمودید رو من نتونستم استفاده کنم سعی کردم یک ویدیو ضبط کنم خدمتتون ارسال کنم. location ام روشن بوده

ممنون که مطرح کردید.
متوجه شدم دریافت دسترسی در اپلیکیشن را پیشبینی نکرده بودم.
در حال برطرف کردن آن هستم.

لطفا اپلیکیشن را از روی گوشی پاک کرده، مجددا تست کنید و بازخورد خود را بفرمایید :pray: :pray:

لطفا این نسخه اپلیکیشن را هم نصب و مجددا تست بفرمایید:

پذیرش۲۴ - Paziresh24.apk (886.0 کیلوبایت)

1 پسندیده

عرض ادب مجدد. تا الان که موفق به تست نشدم سعی کردم مجدد یک ویدیو ضبط کنم.
برنامه رو پاک کردم clear cache زدم ولی باز موفق نبودم.

مدل گوشی xiaomi note ۹
اندروید ۱۲

موفق به تست سرویس شدم.
خدا خیرتون بده همینکه بشه براساس موقعیت آدم پزشکش رو پیدا کنه حداقل برای من که وسیله ندارم برای تردد خیلی مفیده. یکم طول کشید با فرآیندش ارتباط برقرار کنم. چند مرتبه رفرش کردم تا دکمه «اطراف من» فعال شد.

در طی کردن فرآیند اولش اشتباه متوجه شدم، فکر می کردم حالا که من خواسته ام رو مشخص کردم و جستجو براساس اطراف من رو انتخاب کردم. قرار که پزشکهای اطراف رو ببینم که باید یه کلیک دیگه می‌کردم تا لیست پزشکها رو ببینم.

شاید دلیل اینکه اولش نتونستم باهاش در مرحله اول ارتباط برقرار کنم این‌بود که فرآیندی که من برای گرفتن نوبت پزشک توی ذهنم بود اینکه:
من اول دنبال مثلاً ارتوپد میگردم.
در مرحله دوم یا بتونم پزشکان اطراف خودم رو با اولویت بالاتر ببینم یا یه button باشه که پزشکان رو براساس موقعیت نزدیک به من فیلتر کنه.

مجددا از دقت نظر شما متشکرم

چون دسترسی لوکیشن را به اپلیکیشن پذیرش24 داده بودید، پاپ آپی برای پیشنهاد پرس و جو در اطراف برای شما نیامد. درسته؟ (شاید هم قبلا آن کادر آمده و شما تایید کرده بودید؟)

تا اینجا متوجه چند مشکل در محصول شدم.
لطفا بفرمایید درست فهمیدم یا خیر:

• دکمه اطراف من دیر لود شد. مجبور شدید دو بار رفرش کنید تا آن را ببینید. (انگار تشخیص موقعیت مکانی شما طول کشید)
  • تا زمانی که دکمه اطراف من برایتان فعال شد (تشخیص موقعیت مکانی تان و تغییر وضعیت به حالت اطراف من)، هیچ روشی برای اینکه متوجه شوید باید منتظر بمانید نبود.
  • در زمان مشاهده نتایج جستجو، متوجه موثر بودن موقعیت مکانی تان بر روی نتایج نشدید

بله درست می‌فرمایید من دسترسی رو داده بودم به برنامه. شاید هم چون نیتم تست کردن بود. یکم bias داشتم.