همکاری با سایر سرویس ها

سلام و خدا قوت دوستان
چیزی که من در پیام های موجود در کامیونیتی حول موضوع همکاری با سایر افراد و سرویس ها دیدم، این بوده که دیزاین و رویکرد صحیحی وجود ندارد. منظورم چیه؟ به نظرم ابهام در تعریف پلتفرم هست. من دو تا نگاه را اینجا در این خصوص مطرح می کنم:
1- یک وقتی هست شما اپن بودن پذیرش را اینگونه تعریف می کنید که هر سرویس مرتبط با حوزه سلامت بشود یک آیکون در اپ پذیرش 24 و افرادی که به هر دلیلی چنین سرویسی برایشان موضوعیت دارد ببیند و کلیک کنند و بروند سرویسشان را بگیرند. اینجا چه اتفاقی می افتد؟ گویی پذیرش 24 یک ویترین است. ویترینی که افراد می توانند سرویس های سلامتشان را جستجو کنند و در صورت لزوم انتخاب نمایند. سوالاتی که مطرح می شود اینست
*همانطور که کاربران برای سرویس پایه پذیرش 24 (نوبت دهی) نیاز به شناخت، معتبر بودن و حصول اطمینان و مقایسه دارند تا تصمیمی را بگیرند، اینجا هم خیلی متفاوت نیست. یک آیکون پاسخگوی این موارد نیست. اعتبار پذیرش 24 در سرویس پایه به راحتی به سایر سرویس ها (آیکون ها) منتقل نمی شود.
** پذیرش 24 اینجا چه بخواهد و چه نخواهد، مسئولیت مجموعه سردردهای این سرویس ها را تقبل می کند. تهش اکر فحشی هست نصیب پذیرش 24 می شود. مسئولیت با یک آیکون و یک اسم منتقل نمی شود.
*** آدم هایی که سراغ پذیرش 24 می آیند با یک انتظار مشخصی اپ را باز می کنند. قرار است بهشان کمک شود تا پزشک مورد نظرشان پیدا شود. دیدن چیزهای متنوع دیگر عمدتا حکم حواس پرتی پیدا می کند.
2- اپن بودن را طور دیگری هم می شود تعریف کرد. پذیرش 24 حول سرویس پایه خود، امکان توسعه به دیگران بدهد. مثلا اکر استارتاپی بی ربط به حوزه سلامت آمد و گفت من قسمت نظرات در پذیرش 24 را چند برابر بهتر می کنم واکنش ما چه باید باشد؟ بهتر شدن نظرات یعنی استخراج تگ های مربوطه، آنالیز متن و درآوردن خلاصه یا هایلایت، مشخص نمودن علت رجوع، مشخص شدن علت نارضایتی و کلی کار دیگه. یا استارتاپی بیاید و بگوید من سرچ پذیرش 24 را با داده های موجود در بخش نظرات سینک می کنم و تجربه سرچ بهتری را به آدم ها می دهم. در واقع تمام مشکلاتی که به نحوی با سرویس پایه در ارتباط است از طریق کمک سایرین حل شود. این هم گونه دیگری از اپ بودن است.

اما شاید سوالی مطرح شود. پس ما کی سراغ سایر سرویس های حوزه سلامت برویم؟خود دیتای پذیرش 24 باید جواب به این سوال بدهد! یعنی اگر ما دیتای پرونده افراد یا نسخه افراد یا سرچ افراد را داشته باشیم، آنوقت می توانیم به کاربر بگوییم چه سرویسی مناسبش است. نمایش سایر سرویس ها صرفا با دیتا باید همراه باشد.
پس اگر ما در جایی کم کاری کردیم و به شناخت خوب از کاربران نرسیدیم، نمیتوانیم با ویترین کردن پذیرش 24 خیال خودمون را راحت کنیم.
دوس دارم در این خصوص بحث کنیم و به درک مشترکی برسیم.
@ebrahimghane @abolfazlsajedi @anahitamansoori @tabatabaee @h.sadeghynejad
@smhhamidi

1 پسندیده

سلام و ارادت

درخصوص موضوعی که مطرح کردید، جمع بندی ای ندارم.
از دید خودم مسئله و چالش هاشو بیان میکنم، با این هدف که درمسیر راه حل، یک قدم مسئله بازتر شده باشه.

دو جنبه از کار مطرح شد:

1. کسب و کارهایی که میخوان از پتانسیل پذیرش24 برای خودشون استفاده کنند.
    مثل: هومکا - اسپو و…
  2. کسب و کارها/تیم ها/افرادی که میخوان یک قسمتی در پذیرش24 رو بهبود بدن یا توسعه و نگهداری اون رو بعهده بگیرن
    مثل: ستون برای ریت و ریویو - سرچیا برای سرچ و…

سوالاتی که در هر بخش وجود داره:
بخش اول:
(کسب و کارهایی که میخوان از پتانسیل پذیرش24 برای خودشون استفاده کنند.
مثل: هومکا - اسپو و…)

1. اصلا چنین کسب و کاری میتونه در ویترین پذیرش24 نتیجه بگیره؟
  2. این کسب و کارها چطور درخواستشون رو مطرح میکنند و چه شرایطی برای پذیرشش وجود داره؟
  3. مدل همکاری فنی چطوری خواهد بود؟ وب سرویس ها، قراردادن یک بنر و… شرایطش فراهمه؟
  4. اون کسب و کار میدونه دقیقا کجا میتونه بهترین نتیجه رو بگیره؟
  5. وقتی همکاری شروع میشه،دیتا ها چطور در اختیارش قرار میگیرن؟

بخش دوم:
(کسب و کارها/تیم ها/افرادی که میخوان یک قسمتی در پذیرش24 رو بهبود بدن یا توسعه و نگهداری اون رو بعهده بگیرن
مثل: ستون برای ریت و ریویو - سرچیا برای سرچ و…)

1. چطور یک کسب و کار میفهمه فرصتی برای همکاری وجود داره؟
  2. در چه شرایطی ما باید فرد/شرکت ثالث کار میکنیم؟
  3. حالت اعلای این کار، پلاگین بیس شدن هست، ایا این قابلیت فراهم شده؟

با خوندن مطالب به این برداشت میرسم که:
دو دسته کار برای همکاری وجود داره

• استفاده از دیتای موجود برای شناسایی پتانسیل های صحیح در جای صحیح
  • فراهم کردن امکان فنی برای اجرای آن
    تا دسته کار اول انجام نشه، فراهم کردن دسته کار دوم فایده چندانی ندارد.
3 پسندیده

سلام
ممنون
هنوز این پرتوتوکل شفاف نشده تو پذیرش 24. به خاطر همینه که من امید یا انتظاری ندارم که اتفاق خاصی در این بخش بیفته

1 پسندیده